عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن خانگی به روش اسمز معکوس آر او RO

عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن و یا یک تصفیه آب خانگی ، به انواع فاکتورهای مختلف بستگی دارد . فاکتورهای از قبیل کیفیت فیلتر ، میزان مصرف آب از آب شیرین کن خانگی و مقدار نرمال برداشت روزانه ی آب آشامیدنی از دستگاه تصفیه آب همه و همه در کم شدن یا زیاد شدن عمر فیلتر آب شیرین کن خونگی شما نقش موثر دارند و این نقش موثر دقیقا عکس زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن شما عمل مینماید . یعنی هر چه بیشتر از دستگاه تصفیه اسمز معکوس خود استفاده نمایید ، باید زودتر به تعویض فیلترهای تصفیه آب اقدام کنید و این امری بدیهی است . در اینجا به معرفی اولین مرحله از فیلتر های آب شیرین کن خانگی میپردازیم در ادامه این مطلب با ما باشید .

تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی

فیلتر پ پ یا پلی پروپیلن ، از دسته فیلترهای الیافی آب شیرین کن های خانگی ، نیمه صنعتی ، صنعتی و آب شیرین کن های ورودی ساختمان هستند که ترکیب الیاف فشرده یا فیلتر نخی آنها ، باعث جلوگیری و حذف املاح بزرگتر از 5 میکرون یا 1 میکرون ، از آب آشامیدنی ، یا آب کل ساختمان میشوند ما در این وبسایت قصد آموزش تمام موارد تصفیه آب ، از جمله آموزش تعویض فیلتر آب شیرین کن مرحله اول و همچنین عمر مفید تمام فیلترهای آب تصفیه میپردازیم . خرید فیلتر آب شیرین کن نظیر فیلتر پلی پروپیلن ، کمترین هزینه را در بین مراحل دیگر فیلتر های تصفیه آب خانگی و همچنین فیلتر آب ورودی ساختمان ، برای شما خواهد داشت . این موضوع به خاطر این نیست که این فیلتر ، یک صافی کم اهمیت است . برعکس ، فیلتر 5 میکرون در مرحله اول قرار میگیرد که جزو پر اهمیت ترین فیلترهای آب تصفیه ، به شمار میرود . چرا ؟ و چگونه ؟؟؟ طبیعی است که هر دستگاه تصفیه آبی که به صورت اسمز معکوس فعالیت میکند ، نیازمند آن است که املاح درشت آب در ابتدا حذف گردند .

عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن پلی پروپیلن دستگاه آب شیرین کن خانگی

این املاح درشت چرا باید آن هم در مرحله اول تصفیه گردند ؟ پاسخ به این سوال کاملا واضح است ، هر دستگاهی ، از ورود رسوب به مراحل بعدی جلوگیری میکند . این هم به نفع ، آب آشامیدنی که در خروجی آب شیرین کن به شما عزیزان تحویل میگردد میباشد و هم عمر مفید فیلتر های مراحل بعدی را بسیار افزایش میدهد . فیلتر پلی پروپیلن ، سه دسته 10 اینچ ، 20 اینچ جامبو و 20 اینچ اسلیم تقسیم میگردد البته فیلترهای دیگر در سایز های 30 اینچ اسلیم 40 اینچ اسلیم نیز موجود است که برای موارد خاص صنعتی استفاده میگردد . فیلتر 10 اینچ برای آب تصفیه کن های خانگی تایوانی و ایرانی استفاده میشود و فیلتر اسلیم Slim و Jambo برای موارد صنعتی مور استفاده است .

عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن خانگی شما در مفیدترین صورت این فیلتر چه در حالت پنج میکرون و چه در حالت 1 میکرون ، سه الی چهار ماه است . فیلترهایی که در عکس مشاهده مینمایید فیلتر تصفیه آب cck هستند که در خدمات ما تعویض فیلتر تصفیه آب cck نیز وجود دارد . البته با توجه به کیفیت و مرغوبیت فیلتر های سی سی کا ، برای تعویض فیلتر دستگاه های آب شیرین کن دیگر نیز همانند آب شیرین کن سافت واتر و یا آب تصفیه کن پیوریکام ، از همین فیلتر پ پ سی سی کا استفاده میگردد زیرا عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن خونگی سی سی کا طبیعتا بیشتر و باکیفیت تر از فیلتر های دیگر تصفیه آب هست و خدمات سرویس و تعمیر دستگاه آب شیرین کن در تمام نقاط تهران و البرز توسط کارشناسان فنی TavizFilter انجام میشوند .

زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی فیلتر 5 میکرون پ پ

فیلتر الیافی که در عکس مشاهده میکنید ، باعث جلوگیری از املاح درشت آب برای حفاظت از ممبران خانگی تصفیه آب در اولین فیلترها نصب شده است . آبی صاف و خالی از هرگونه املاح درشت وقتی از این فیلتر عبور کرده و به سمت مراحل دوم ، سوم و چهارم ممبران آب شیرین کن میرسد ، با توجه به این که ممبران فیلتری بسیار ریزبافت است و از 13 لایه با شیت ها و صفحه های بسیار ریز ساخته شده ، ممبران به خوبی عملکرد دستگاه را کامل کرده و علاوه بر این که دستگاه و شیلنگهای تصفیه آب رسوب نمیگیرد ، املاح ریزی که با چشم دیده نمیشوند نیز همانند آرسنیک ، نیترات و نیتریت خیلی خوب و عالی و استاندارد حذف گشته و شما آبی دریافت خواهید کرد که حد مجاز سختی آب آشامیدنی آن در استانداردترین حالت قرار خواهد گرفت پس تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب بسیار حیاتی است و در عملکرد درست دستگاه تصفیه آب خانگی نقش موثر دارد علاوه بر آن وقتی از فیلترهای اورجینال تصفیه آب خانگی خرید نمایید عمر فیلتر پ پ آب شیرین کن اسمز معکوس شما بسیار بالا و خوب خواهد بود و این در کاهش هزینه های شما بسیار موثر است . استاندارد اروپا میگوید که سختی EC آب آشامیدنی باید عددی بین 30 تا 90 PPM باشد که با دستگاه تی دی اس متر به راحتی میتوان این میزان را اندازه گیری نمود . امیدواریم این مطلب در افزایش اطلاعات فنی شما در رابطه با انواع بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی که با تکنولوژی آر او اسمز معکوس فعالیت میکنند ، مفید واقع شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *