فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی اسمز معکوس تی دی اس را کاهش می دهد ؟

طبیعتا ، سوالی که پیش رو داریم در فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی ، جزو سوالات متداول دستگاه تصفیه آب است . اگر عملکرد فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی خود را نمیدانید ، ما به شما کاملا توضیح میدهیم که این فیلتر چه عملکردی دارد و تا چه حد به تصفیه آب آشامیدنی میپردازد . فیلتر پ پ 10 اینچ آب شیرین کن ، که در هوزینگ شفاف تصفیه آب نصب میگردد در بهترین حالت رسوبات آب آشامیدنی را حذف مینماید . جنس فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب خانگی ، از الیافی پنبه مانند و بسیار فشرده متشکل است که به حذف املاح درشتی که قادر به دیدن با چشم هستند میپردازد اما این املاح درشت کدامند و چه ضررهایی دارند ؟؟؟

اغلب بانوان به این نکته توجه میکنند که کتری آشپزخانه رسوب و جرم میبندد . این جرم ها املاح درشت تر از 5 میکرون هستند که براحتی با چشم دیده میشوند ، در لیوان چای یا آب آشامیدنی ته نشین میگردند و مضراتی نیز دارند . املاح بزرگ تر از 5 میکرون شامل شن ، ماسه ، گل و لای هستند . جالب است بدانید این املاح درشت در صافی های تصفیه فاضلاب و آب آشامیدنی شهری که تصفیه خانه های عظیم و در سطح بزرگ هستند عملا حذف میشوند اما چرا باز در آب آشامیدنی باقی میمانند ؟

فیلتر مرحله اول تصفیه آب تی دی اس را کاهش میدهد

پاسخ اینجاست که فیلتر مرحله اول تصفیه آب که فیلتری الیافی است قیمت ارزان تری نسبت به فیلترهای دیگر دارد اما اگر این فیلتر در تصفیه خانه های شهر تهران یا سایر شهرهای کشور عزیزمان ایران نصب گردد ، باید مدل عظیم تر با سایز صنعتی تهیه شود ، مدلهایی نظیر فیلتر پ پ pp جامبو 20 اینچ یا فیلتر پ پ pp اسلیم 20 اینچ اما بزرگتر و عظیم الجثه تر از آن . خب با توجه به این شرایط هزینه های تصفیه ی املاح 5 میکرون آب آشامیدنی تصفیه نشده بسیار هنگفت خواهد بود اما اگر این فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب خانگی یا فیلتر جامبو را برای دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان یا دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس خود انتخاب نمایید به بهترین نحو به حذف این املاح اقدام نموده اید . همچنین اگر فراموش کنید که چه زمانی فیلترهای تصفیه آب خانگی خود را تعویض کنید میتوانید از خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی شرکت ما استفاده نمایید که ما قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب را با مناسب ترین هزینه ها به شما ارائه میدهیم .

حال که مقدمه ای بر توضیح این فیلتر دستگاه تصفیه آب ارائه نمودیم به مبحث اصلی میپردازیم که آیا سختی آب آشامیدنی بوسیله این فیلتر کاهش میابد یا خیر ؟؟؟ املاح بزرگ تر از 5 میکرون که فیلتر مرحله اول تصفیه آب شماره یک تسفیه میکند تقریبا بین 10 تا 20 درصد باعث افزایش تی دی اس TDS آب آشامیدنی میگردند و با حذف این ذرات درشت تی دی اس آب اغلب تا 15 درصد کاهش میابد اما این در مکان هایی که آب آشامیدنی تی دی اس بالایی دارد بسیار مشهودتر و قابل استنادتر است تا جاهایی که برای مثال تی دی اس حدود 350 و کمتر است . معمولا شهرهایی نظیر اهواز ، خوزستان ، اصفهان ، شاهین شهر ، نائین و برخی شهرهای جنوب کشور مانند شیراز تصفیه آب اسمز معکوس استفاده مینمایند و با فیلتر شماره یک این ذرات درشت را حذف میکنند تا تی دی اس آب به میزان 100 PPM کاهش یابد اما دلیل و روش اصلی کاهش تی دی اس سختی آب ممبران تصفیه آب خانگی است که میتوان میزان ذرات محلول در آب را با خرید تی دی اس متر که به صورت سختی سنج عمل مینماید بررسی نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *