فیلتر کربن اکتیو فعال چیست و عملکرد آن در تصفیه آب خانگی

فیلتر مرحله دوم دستگاه های تصفیه آب خانگی ، همگی از کربن اکتیو یا همان فیلتر کربن فعال گرانولی تولید میشود و عملکرد چشم گیری در دستگاه تصفیه آب خانگی دارد . فروشگاه اینترنتی فیلتر تصفیه آب خانگی امروز به شما توضیح میدهد که مواد داخل فیلتر gac چیست . فیلتر کردن کربن یک روش تصفیه آب است که با استفاده از بستر کربن اکتیو فعال برای حذف آلاینده ها و ناخالصی ها و با استفاده از جذب شیمیایی صورت میپذیرد .

فیلتر شماره دو مرحله دوم کربن فعال تصفیه آب خانگی

هر ذره کربن گرانول یک ساختار بزرگ سطح/منافذ را فراهم می کند ، به طوری که آلاینده های کربن اکتیو برای به حداکثر رسیدن جذب فعال کربن از سایت های داخل این منافذ استفاده مینمایند . یک پوند (454 گرم) از کربن اکتیو حاوی مساحت تاثیر پذیر حدود 40 هکتار میشود و این بازخورد بسیار به صرفه اقتصادی ای برای استفاده از فیلتر کربن اکتیو در تصفیه آب ورودی ساختمان و یا دستگاه های تصفیه آب خانگی و همچنین در مورد وسیع تر آن تصفیه آب و فاضلاب شهرهای بزرگ است .

فیلتر کربن اکتیو آب هوا چیست

کربن فعال با استفاده از یک فرایند به نام adsorption کار می کند که در آن مولکول های آلاینده در مایع قابل جذب و حذف از آب آشامیدنی تصفیه نشده شهری هستند که در داخل ساختار متخلخل زیربنای کربن اکتیو قرار دارند . فیلتر کردن کربن معمولا برای تصفیه آب ، کربن اکتیو تصفیه هوا و کربن اکتیو فعال گرانولی تصفیه گاز صنعتی استفاده می شود ، به عنوان مثال حذف سیلوکسان ها و سولفید هیدروژن از بیوگاز توسط کربن اکتیو جی ای سی صورت میگیرد .

همچنین در تعدادی از کاربردهای دیگر، از جمله ماسک تنفسی تک نفره برای هوای آلوده تهران اهواز و بسیاری از شهرهای صنعتی که آلودگی هوا بیداد میکند استفاده میشود و برای پاکسازی نیشکر و بازیابی فلزات گرانبها ، به ویژه طلا ، مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین کربن اکتیو در فیلتر سیگار نیز جهت جلوگیری از ورود آلاینده های سیگار به ریه استفاده میشود .

فیلتر کربن فعال خانگی

فیلترهای کربن فعال زغال چوب که مهمترین کربن برای استفاده در تصفیه آب خانگی است و در حذف کلر ، ذرات مانند رسوب آب شن و ماسه و گل و لای و ترکیبات آلی فرار (VOCs) مورد مصرف قرار میگیرد . کربن اکتیو قابلیت حذف و جذب بو و طعم بد آب را نیز دارد و در آب شیرین کن های خانگی برای شیرین کردن آب در پست کربن شماره پنج یا کربن فعال شماره دو تصفیه آب متشکل میشود . با این حال کربن اکتیو در حذف مواد معدنی ، نمک و ترکیبات غیر آلی محلول (DOCs) موثر نیست و توصیه نمیشود .

اندازه ذرات معمولی که می تواند توسط فیلتر کربن فعال تصفیه آب حذف شود ، از 0.5 تا 50 میکرومتر micron میکرون است . اندازه ذرات به عنوان بخشی از توصیف فیلتر و از مشخصات فنی فیلتر کربن اکتیو محسوب میگردد . اثر فیلتر کربن فعال آب شیرین کن نیز در تنظیم میزان جریان است . هنگامی که آب اجازه می دهد تا از طریق فیلتر کربن اکتیو با سرعت آهسته جریان یابد ، آلاینده ها به مدت زمان طولانی در معرض مواد فیلتر می باشند و به بهترین روش تصفیه آب ، تمیز و حذف میشوند .

فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب

فیلتر کربن فعال تصفیه آب خانگی به 3 دسته فیلتر 10 اینچ که برای دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی استفاده میشود ، فیلتر 20 اینچ 30 اینچ 40 اینچ اسلیم کربن اکتیو که برای دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و فیلتر 20 اینچ جامبو کربن اکتیو فعال تصفیه آب که در هوزینگ های جامبو در تصفیه آب خانگی سه مرحله ای ورودی ساختمان نصب میشود . جهت خرید فیلتر کربن اکتیو و خرید اینترنتی انواع فیلتر تصفیه آب خانگی میتوانید با شماره 0217741306 تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *